Pravidla PHL 2023

A - Soutěž v požárním útoku kategorie muži a ženy a muži nad 35 let dle platné "Směrnice hasičských soutěží" vydané SHČMS a těchto pravidel. V případě jejich odlišností se použijí pravidla PHL v požárním útoku:

1. Družstvo mužů musí odevzdat vyplněnou přihlášku a zaplatit startovné nejpozději 15 minut před nástupem. Platí pro družstva, která berou body do PHL a která mají dopředu rezervované startovní pořadí. Pro ženy a muži nad 35 let tato povinnost platí do konce mužské kategorie. (pozdním zaplacením startovného rezervace propadá a týmy budou odsunuty na konec startovního pořadí)

2. Zaplacením startovného družstvo souhlasí s pravidly Podhostýnské hasičské ligy.

3. Stroj nemusí být nastartován.

4. Požární útok je proveden bez použití přetlakového ventilu.

5. Sportovní hadice "C-42" min. Šířka 65 mm; "B-65" min. Šířka 100 mm, minimální délka hadice 19 m.

6. Půlspojky hadic a spojky savic a koše se nesmí vzájemně dotýkat a musí mezi nimi projít list papíru.

7. Půlspojky hadic mohou být upraveny (vypilovány).

8. Rozdělovač s funkčními uzávěry, s ovládacími prvky bez ostrých hran.

9. Proudnice vlastní - průměr vstřikové trubice 12,4 - 13 mm, proudnice se může při stříkání dotýkat země.

10. Koš musí mít funkční klapku ovládanou z vnější strany koše a musí mít mřížku se světlostí oka max. 10x10 mm.

11. Koš musí být našroubován na savici před ponořením do vody. Pokus je platný i tehdy, spadl-li koš např. Do vodního zdroje a následně byl našroubován na savici nad hladinou vody, pokud se savice nedotkla hladiny vody savicovým šroubením.

12. Přívodní sací vedení nemusí být sešroubováno.

13. Soutěžní tým má právo zažádat o nedopouštění vody do kádě. Tuto žádost oznámí rozhodčímu na základně, který ji předá pořadateli. V případě oznámení žádosti o nedopouštění vody do kádě v průběhu útoku, neplatí případný protest, pro nedokončení útoku z důvodu nedostatku vody.

14. Na dráze jsou přípustné pouze jednotné značky (po 18 m muži, po 17,5 m ženy, měřeno od čáry stříkání).

15. Sklopné terče s elektronickou časomírou a velký display.

16. V případě závady časomíry a následném měření stopkami, nebudou výsledky kategorie započítány do PHL.

17. Se soutěžním družstvem může být u základny navíc pouze jeden, vestou označený vedoucí, který nesmí fyzicky zasahovat

do přípravy družstva! Pouze družstvu žen smí pomoci s umístěním a nastartováním stroje na základně.

18. Čas na přípravu základny – max. 5 minut – na pokyn rozhodčího.

19. Připravenost základny potvrdí rozhodčí zvednutím praporku a soutěžící již nesmí provádět úpravy na základně bez svolení rozhodčího. To se vyžaduje zvednutím ruky ve směru k rozhodčímu, ten může úpravu povolit zbývá-li čas k přípravě základny, nebo pokud nebylo družstvo přebráno startérem. Pokud by hrozilo zničení stroje (pád nářadí na ovládání), smí jeden člen družstva tomuto zabránit, popř. je dovolen zásah třetí osoby. Oprava nářadí není možná!

20. Základna a její okolí je ponecháno volné k tréninku, dokud rozhodčí nevyzve 1. soutěžní tým k přípravě na svůj pokus.

21. Bylo-li družstvo po odchodu od základny již vyzváno ke startu na povel startéra "Na místa připravte se..." je jakékoliv překročení startovní čáry a návrat k základně bráno jako špatný start!

22. Soutěžní družstvo má možnost jednoho opakovaného startů, který nařizuje rozhodčí nebo jeho asistent.

23. Soutěžící nesmí překročit čáru stříkání, čára je nedotknutelná.

24. Kategorie ženy a muži nad 35 let 2 B, muži 3 B, případně 2 B dle možnosti pořadatele.

25. Soutěžní družstvo tvoří 5 – 7 závodníků. Ženám je povoleno doplnit tým mužů (max 3). Nastoupení v jiné kategorii není bráno jako půjčení závodníka.

26. Tým mužů nad 35 let tvoří sedmičlenné družstvo, pro rok 2023 je to rok narození 1988 a starší. Družstvo smí být doplněno 2 mladšími závodníky s datem narození maximálně 1993.

27. Protest soutěžního družstva se uznává a je přijat jen na oficiálním protokolu, který je schválen radou PHL (ke stažení na webu www.firesport.eu). Tento protest musí být dodán hlavnímu rozhodčímu do 10 minut od incidentu.

28. Soutěžní družstvo si smí půjčit jednoho soutěžícího, a to pouze na třech soutěžích z celého ročníku PHL. Počet půjčení – 3x v sezóně není omezen pro týmy, které nejsou bodovány do seriálu PHL. Soutěžní družstvo zaplatí 150,- Kč za každé půjčení (platí pro všechna soutěžní družstva). Soutěžící může v jednotlivé soutěži startovat pouze za jedno "cizí" družstvo. Půjčený závodník, který nastupuje v půjčeném družstvu, nastupuje v dresu svého družstva.

29. Dresy musí být jednotné bez rozdílů délky rukávů.

30. Na nástup před zahájením soutěže nastoupí všechna družstva mužů v minimálním počtu 4 zástupců, k vyhodnocení soutěže nastoupí všechna družstva (muži, ženy, muži 35+) minimálně 1 zástupce družstva. Oba nástupy jsou absolvovány v jednotné ústroji, ve které družstvo vykoná/vykonalo soutěžní pokus, při nesplnění podmínky družstvo nezíská body do PHL.

31. Soutěžní družstva mimo okr. Kroměříž se mohou přihlásit oficiální přihláškou, která může být podaná na jakémkoliv kole PHL do nástupu družstev v Mužské kategorii a v Ženské kategorii a kategorii Mužů nad 35 let do konce kategorie Mužů. Tato přihláška je zpoplatněna sumou 300Kč.

32. Body do PHL získají za platný pokus společně družstva kroměřížského okresu a také další soutěžní družstva, po řádně vyplněné a podepsané žádosti o zařazení do PHL aktuálního ročníku.

33. Při rovnosti dosaženého výsledného času, o rozdělení bodů rozhoduje druhý terč.

34. Průběžné výsledky budou po jednotlivých soutěžích vedeny na www.firesport.eu (v záložce Podhostýnská hasičská liga). Tyto údaje budou oficiální. Celá pravidla PHL a další informace naleznete na www.firesport.eu.

B - Celkové vyhodnocení PHL

1. Bude uzavřeno po ukončení poslední soutěže, vyhodnocení a předání cen proběhne po posledním závodě v Nětčicích.

2. Vítězem se stává družstvo s největším počtem bodů

3. Při rovnosti bodů rozhodne počet lepších umístění v jednotlivých ligových soutěžích – více prvních míst, druhých atd.

4. V kategoriích Muži a Ženy bude udělen putovní pohár (na jeden rok) + poháry za umístění + finanční, popř. věcné odměny ze získaných finančních prostředků a sponzorských darů. Počet odměňovaných družstev bude upřesněn v průběhu sezony, podle počtu týmů, které se budou ligy zúčastňovat.

5. Hlasování pro All Star teamy můžu a žen bude probíhat elektronicky koncem sezóny, pro obě kategorie A i B. Na posledním závodě PHL již tedy bude seznam vyvěšen u výsledkové listiny. All Star týmy běží na 2B. První pokus zahajuje vždy All Star B.

C - Rada PHL

1. Rada PHL je nejvyšším orgánem soutěže

2. Bude evidovat výsledky jednotlivých soutěží a provede celkové vyhodnocení ligy

3. Bude provádět kontrolu dodržování pravidel na jednotlivých soutěžích

4. Sjedná nápravu v případě nejasností výkladu pravidel rozhodčím či pořadatelem

5. Může na pořadateli vyžadovat odstranění drobných nedostatků před zahájením soutěže. V případě závažných nedostatků v organizaci soutěže porušujících pravidla ligy má právo navrhnout zúčastněným družstvům vyřazení soutěže z bodování ligy

6. Bude hodnotit jednotlivé soutěže (+ a – body) a vytvoří krátký zápis o soutěži

7. Je složená ze zástupců pořadatelů soutěží – každý pořadatel po jednom zástupci

8. Delegát má na starost před každou soutěží zkontrolovat všechno, co se týká trati – základna, káď na vodu, rozměry, značky, terče a jejich kalibrace. Test terčů bude proveden v den konání soutěže, test probíhá se zapnutou časomírou.

9. Kontrola trati pro kategorii mužů musí být provedena do zahajovacího nástupu, pro kategorii ženy bude kontrola provedena při přípravě trati spolu s pořadatelem.

D - Povinnosti pořadatele soutěže:

1. Jednoznačně odliší na startovní listině družstva soutěžící do ligy a mimo ligu

2. Zahájit soutěž přípravou prvního družstva na základně v čas zahájení soutěže uvedený na pozvánce a provést nástup 15 minut před tímto zahájením

3. Delegovat 1 kvalifikovaného rozhodčího, 2 pomocné rozhodčí a pomocníka startéra a seznámí je s pravidly PHL;

4. Zajistit zpevněný povrch kolem základny (beton, dlažba, tartan, asfalt)

5. Na dráze vyznačí jednotné značky (18m muži, 17,5m ženy, měřeno od čáry stříkání).

6. Dráha musí splňovat parametry pro soutěž požárního útoku, pokud tyto parametry nesouhlasí, nebude soutěž počítána do ligy. Pro nově žádající pořadatele, bez splnění této podmínky, nemohou žádat o PHL.

7. Zajistit si od předchozího pořadatele "pořadatelskou sadu PHL"

8. Zajistit terče, které obstojí kalibru PHL. Čidlo pro snímání shození terče, musí být upevněno za nevratnou polohou válce či jiného mechanismu a signalizace shození terče musí být umístěna minimálně ve výšce nástřikové díry terče a musí být pevně spojena s terčem.

9. Display časomíry musí jet nepřetržitě až do sražení obou terčů.

10. Zajistit nádrž s výškou stěny 0,8 m, nejmenší obsah nádrže 1000 litrů vody. Levá stěna nádrže z pohledu od základny musí být souběžná se středovou osou základny. Nádrž nesmí obsahovat výstupky, jako jsou například madla, držáky atd.

11. Zajistit řádnou zdravotnickou službu pro případ úrazu

12. Připravit reflexní vestu pro označení vedoucího družstva, která je součástí pořadatelské sady

13. Dodržet limit pauzy mezi kategoriemi Muži a Ženy max. 20 min. Kategorie Muži nad 35 let navazuje na Ženy bez přestávky. Konečné výsledky vyhlásit do 30 minut po skončení soutěže

14. U tabule výsledků soutěže vyvěsí první stranu pravidel a průběžné pořadí PHL

15. Vyplatit na peněžitých cenách minimálně 5000,- Kč a dále udělit družstvům na 1. - 3. místě ve všech kategoriích min. pamětní věcnou cenu (pohár, plaketu apod.), na které bude uvedeno místo konání, datum, kategorie a umístění

16. Zajistit písemnou výsledkovou listinu podepsanou hlavním rozhodčím a jednu kopii předat ke zpracování Radě PHL – Lukáš Mišelnický (lukas.miselnicky@gmail.com)

17. Na výsledné listině zřetelně označit, kdo ze zúčastněných týmů, má právo na bodové ohodnocení do ligy.

18. Půjčování se platí pořadateli při platbě startovného. V případě zranění či zásahu vyšší moci je možné zaplatit před vlastním pokusem. Půjčovné je poplatkem do kasy PHL, které slouží k závěrečnému vyhodnocení. Pořadatel je povinen odeslat vybranou částku za půjčovné na účet PHL

19. Pořadatel je povinen vyvěsit reklamu sponzora PHL na viditelném místě

20. Pokusí se článek ze soutěže otisknout i v regionálním periodiku, např. Kroměřížský Deník.

21. Chce-li pořadatel soutěže zařadit svou soutěž do dalšího ročníku PHL, nemusí se soutěžní družstvo (družstva) pořadatele zúčastnit nadpolovičního počtu soutěží PHL. Pořadatel, který se zúčastní nadpoloviční většiny závodů bude mít výhody při pořádání následujícího ročníku (nižší pořadatelský poplatek, přednostní výběr termínu soutěže, ..)

22. Aby soutěž byla zařazena do PHL, musí pořadatel splnit výše uvedené podmínky, dále se musí alespoň jeden zástupce pořádajícího sboru účastnit jarní a podzimní schůze PHL a vložit částku 2000 Kč + 1000 Kč vratná záloha do konce dubna. Částka bude použita na chod a závěrečné vyhodnocení PHL. Záloha 1000 Kč by nebyla vrácena, v případě že pořádající SDH nebude plnit své povinnosti v daném roce, o tomto rozhodne schůze PHL na podzimní schůzi

23. Pořadatel je povinen zadávat aktuálně výsledky v průběhu soutěže na server phl.firesport.eu

E – Ostatní ujednání:

1. Soutěž, která je zařazena do seriálu PHL pro daný ročník, startuje svou rezervaci 14 dní, respektive 13 dní předem, na webu phl.firesport.eu, rezervace vždy startuje v neděli od 20:00 a končí vždy v pátek před samotným závodem ve 20:00.

2. Kontrola nástupů a vyhlášení probíhá zcela anonymně a mají ji na starost delegáti rady PHL, kontrola probíhá tak, že tito zástupci projdou celé startovní pořadí a ověří, zda všechny týmy splňují podmínky, které uvádí PHL ve svých pravidlech, pro přidělení bodů do konečné tabulky PHL.

© 2022 Petr Svoboda. Václavské náměstí 1, Praha, 110 00
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky